Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Jurajski Festiwal Kultury Ludowej

18.06.2018

Lokalna Grupa Działania „Perła Jury” z siedzibą w Łazach wspólnie z Powiatem Zawierciańskim, Gminą Szczekociny i Gminą Pilica zapraszają do udziału w JURAJSKIM FESTIWALU KULTURY LUDOWEJ, wydarzeniu promującym folklor regionu i najlepsze tradycje polskiej wsi. Wydarzenie odbędzie się na terenie Amfiteatru w Szczekocinach w dniu 8 września br.

Celem imprezy jest zaktywizowanie mieszkańców obszarów wiejskich, położonych na terenie działania LGD Perła Jury i powiatu zawierciańskiego oraz promowanie najbardziej wartościowych aspektów kultury ludowej utrwalonych w pieśni, stroju, obrzędzie i rękodziele wśród mieszkańców województwa śląskiego Do udziału w festiwalu zapraszamy zespoły ludowe i solistów oraz twórców rękodzielników        z całego obszaru LGD Perła Jury oraz z terenów ościennych, dzieci, młodzież, osoby starsze, niepełnosprawne.

Uczestnicy Festiwalu będą próbować swoich sił w następujących kategoriach:

1.     Zespoły ludowe śpiewające z akompaniamentem;

2.     Zespoły ludowe bez akompaniamentu (a’capella);

3.     Kapele Ludowe

4.     Soliści – śpiewacy;

5.     Soliści – instrumentaliści;

6.     Zespoły obrzędowe.

Występy oceniać będzie Jury, które oprócz laureatów w każdej kategorii, wyłoni zespół reprezentujący region na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu nad Wisłą.

Wokół Amfiteatru przygotowane zostanie miejsce do zaprezentowania się lokalnych artystów – amatorów, swoisty jarmark rękodzielnictwa, na którym będzie mogło zaprezentować swoje prace kilkunastu artystów.

Przepiękne tereny amfiteatru szczekocińskiego pozwolą wszystkim uczestnikom zachwycić się ludowością, prezentowaną w urokliwym zakątku zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego i odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Dla osób zainteresowanych, na stoisku LGD Perła Jury można będzie uzyskać informacje na temat możliwości pozyskiwania środków z PROW 2014-2020, zapoznać się z dobrymi praktykami lub poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą zarządzaniem projektami z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.

Festiwal objął Patronatem Honorowym Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronach: www.lgdperlajury.plwww.zawiercie.powiat.plwww.mgokisszczekociny.pl; oraz www.pilica.pl

Wydarzenie realizowane jest w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Informacja


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009