Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zaprezentowanie alternatywnych źródeł dochodu dla kobiet z obszarów wiejskich

04.07.2019

Zapraszamy Panie z terenów wiejskich województwa śląskiego do wzięcia udziału w konferencji pt. „Zaprezentowanie alternatywnych źródeł dochodu dla kobiet z obszarów wiejskich”, która odbędzie się  w dniu 9 lipca 2019 roku o godzinie 10:00  w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. W trakcie Konferencji zostaną przeprowadzone prelekcje na temat dostępnych środków pomocowych, sytuacji kobiet pod względem zatrudnienia na wsi w ujęciu socjologicznym oraz prezentacja trzech biznesowych przedsięwzięć kobiet  w rolnictwie z naszego regionu. Podczas konferencji  panie dokonać będą mogły wyboru i podzielić się na dwie grupy i wziąć udział w dwudniowych warsztatach serowarskich lub plecionkarskich. Celem konferencji i  warsztatów jest przeszkolenie uczestniczek z ideą, metodyką i praktyką zakładania własnych działalności związanych z produkcją sera i plecionek. Dodatkowo kobiety będą miały okazję poznać ciekawe działania i inicjatywy społeczno - gospodarcze już powstałe i prowadzone na obszarach wiejskich naszego województwa przez przedstawicielki KGW, LGD. Zaktywizujemy mieszkanki wsi na rzecz stworzenia własnych miejsc pracy czy też  poszerzenia prowadzonej już działalności, co poprawi to ich sytuację ekonomiczną. Celem jest również stworzenie możliwości poprawy warunków bytowych kobiet, a także integracja kobiet w środowisku wiejskim.

Efektami realizacji operacji są stworzenie dla kobiet alternatywnego źródła dochodu i rozwoju swojej - nowej lub dotychczasowej działalności, zdobycie wiedzy i kontaktów, danie możliwości stworzenia miejsca pracy oraz nawiązania kontaktów młodzieży, która dopiero wkracza na rynek pracy i nie wie z jakich programów pomocowych oferowanych w naszym województwie mogłaby skorzystać. Operacja daje możliwości m.in. doradcom rolnym,  ponieważ zdobędą nową wiedzę, którą będą mogli dzielić się ze swoimi rolnikami współpracując w terenie, wskazując im alternatywy do dalszego rozwoju prowadzonej już działalności jak i stworzenia nowego miejsca pracy i tym samym rozwoju i wzrostu stopy życiowej danego regionu. Operacja ma również dodatkowy cel społeczny buduje relacje i więzi międzyludzkie, które z perspektywy czasu są bezcenne. Kobiety mogą wymienić się doświadczeniami, jak również stworzyć fundamenty na przyszłość podtrzymując ze sobą kontakty i być może założenia w przyszłości stowarzyszeń, fundacji, KGW itp.

Chęć uczestnictwa i wszelkie pytania proszę kierować na adres email:

m.bakiewicz@odr.net.pl ; a.chojnacka@odr.net.pl  lub pod numerem telefonu 34 377 01 12.

Program


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009