Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

PARTNERSTWO – WIELOFUNDUSZOWOŚĆ – ROZWÓJ: wyjazd studyjny do Szwecji

30.09.2019

Uprzejmie informujemy, że w dniach 14-18 lub 15-19 października 2019 r.  odbędzie się organizowany przez Śląski Związek Gmin i Powiatów wyjazd studyjny pn. „ PARTNERSTWO – WIELOFUNDUSZOWOŚĆ – ROZWÓJ: wyjazd studyjny do Szwecji”. Operacja realizowana jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Plan operacyjny na lata 2018–2019) dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Głównym celem operacji jest poznanie dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich w warunkach wielofunduszowości poprzez organizację wyjazdu studyjnego do Szwecji dla przedstawicieli LGD z terenu województwa śląskiego. Cel zostanie osiągnięty m. in. dzięki przybliżeniu uczestnikom doświadczeń szwedzkich samorządów i LGD w zakresie aktywizacji mieszkańców wsi planowania rozwoju lokalnego oraz podejmowania współpracy międzyterytorialnej i międzynarodowej oraz zarządzania konkretnymi projektami rozwojowymi. Wyjazd adresowany jest do przedstawicieli LGD funkcjonujących na terenie województwa śląskiego, a także przedstawicieli samorządów będących członkami LGD.

Efektem operacji będzie poznanie i możliwość wdrożenia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, nawiązanie kontaktów, które w dalszej perspektywie mogą przełożyć się na szerszą współpracę, wymiana doświadczeń oraz podniesienie kompetencji LGD w zakresie realizacji zadań wynikających z lokalnych strategii rozwoju.

Informacja


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009