Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

15-lecie odnowy wsi w województwie śląskim – perspektywy i doświadczenia (operacja nr 32 Planu operacyjnego na lata KSOW 2016-2017)

30.08.2017

Śląski Związek Gmin i Powiatów uprzejmie informuje, że w październiku 2017 r. na terenie województwa śląskiego zostanie zorganizowany kongres pn. „15-lecie odnowy wsi w województwie śląskim – perspektywy i doświadczenia”. Operacja realizowana będzie w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Plan operacyjny na lata 2016 – 2017) dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. 

W 2017 r. mija 15 lat od zainicjowania na terenie województwa śląskiego pierwszych działań w nurcie odnowy wsi rozumianej jako idea i metoda rozwoju obszarów wiejskich w oparciu o inicjatywy realizowane wcześniej na terenie sąsiedniego województwa opolskiego wzorowanych z kolei na doświadczeniach austriackich i niemieckich. W związku z tym Śląski Związek Gmin i Powiatów w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi oraz Gminą Strumień zorganizuje jubileuszowe spotkanie, do udziału w którym zapraszamy osoby, które zaangażowane były przez ostatnie 15 lat we wdrażanie, rozwijanie oraz upowszechnianie idei odnowy wsi na obszarze województwa śląskiego.

Głównym celem kongresu będzie promocja odnowy wsi jako idei i metody rozwoju obszarów wiejskich. Kongres stanie się okazją do inspirowania oraz zachęcania przedstawicieli społeczności lokalnych tj. sołtysów, liderów wiejskich i sympatyków odnowy wsi, a także przedstawicieli gmin i organizacji obywatelskich z terenu województwa śląskiego do aktywizacji mieszkańców na rzecz realizowania oddolnych inicjatyw na rzecz rozwoju ich miejscowości w oparciu o prezentowane projekty i przedsięwzięcia, które zrealizowane zostały na przestrzeni ostatnich 15-tu lat w ramach odnowy wsi.

Opis operacji 


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009