Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Samorządowe know-how w zakresie wspierania rozwoju obszarów wiejskich – wyjazd studyjny (operacja nr 33 Planu operacyjnego na lata KSOW 2016-2017)

11.09.2017

Śląski Związek Gmin i Powiatów uprzejmie informuje, że w październiku 2017 r. zostanie zorganizowany wyjazd studyjny pn. „Samorządowe know-how w zakresie wspierania rozwoju obszarów wiejskich – wyjazd studyjny”. Operacja realizowana będzie w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Plan operacyjny na lata 2016 – 2017) dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. 

Tematem przewodnim wyjazdu do województwa podkarpackiego będzie prezentacja dobrych praktyk samorządności lokalnej na obszarach wiejskich. W trakcie wyjazdu uczestnicy zapoznają się z efektami konsekwentnie realizowanych od wielu lat projektów opierających się na współpracy zarówno między samorządami gminnymi, włączając w swoje działania reprezentantów samorządu powiatowego, jak i aktywizujących społeczności lokalne. Głównym celem wyjazdu będzie wymiana wiedzy i doświadczeń samorządowych dot. rozwoju lokalnego na obszarach wiejskich. W trakcie wyjazdu uczestnicy będą mieli okazję zaznajomienia się z dobrymi praktykami rozwoju obszarów wiejskich w zakresach: tworzenia sieci współpracy partnerskiej dot. obszarów wiejskich; wspierania rozwoju przedsiębiorczości w zakresie małego przetwórstwa lokalnego, w tym tworzenia miejsc pracy; promocji jakości życia na wsi oraz aktywizacji mieszkańców w celu tworzenia partnerstw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich (z udziałem samorządów, ngo i przedsiębiorców), upowszechniania wiedzy w zakresie planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego, a także w obszarze organizacji oświaty oraz wspierania rozwoju turystyki na obszarach wiejskich. Ponadto wyjazd przyczyni się do utworzenia sieci partnerskich kontaktów między samorządowcami z terenu województwa śląskiego i podkarpackiego.

Do udziału w wyjeździe zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych, tj. gmin i powiatów z terenu województwa śląskiego.

Rekrutacja będzie odbywała się poprzez formularz zgłoszeniowy, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej Śląskiego Związku Gmin i Powiatów www.sielsia.org.pl w II połowie września br.

Zapraszamy serdecznie do udziału w operacji oraz śledzenia informacji o kongresie na stronie internetowej www.silesia.org.pl

Chcesz zostać Partnerem KSOW? – zarejestruj się na stronie  www.ksow.pl    

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych: www.slaskie.ksow.pl gdzie można znaleźć informacje o bieżących inicjatywach i wsparciu KSOW oraz www.ksow.pl, gdzie można zarejestrować się jako Partner KSOW.

Informacja  o operacji 

 


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009