Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Być przedsiębiorczym na śląskiej wsi (operacja nr 34 Planu operacyjnego na lata KSOW 2016-2017)

09.10.2017

Konferencja pn. „Być przedsiębiorczym na śląskiej wsi” to dwudniowe wydarzenie połączone z wizytami studyjnymi co umożliwi uczestnikom zdobycie wiedzy w zakresie możliwości rozwoju obszarów wiejskich, w zakresie rozwoju przedsiębiorczości. Konferencja odbędzie się w 16-17 października 2017 r. na terenach Gminy Strumień- Powiat Cieszyński
i w Powiecie Żywieckim.

Celem zorganizowanej konferencji połączonej z wizytami studyjnymi jest rozwój obszarów wiejskich poprzez pozyskanie informacji i wiedzy przez 50 mieszkańców województwa śląskiego nt. możliwych aktywności i działań podnoszących jakość życia na obszarach wiejskich, przyczyniających się do ich rozwoju, pokazanie możliwości wsparcia finansowego, wymiana doświadczeń, pokazanie dobrych praktyk i tradycji regionu, aktywizacja mieszkańców gminy Strumień pod kątem społecznym, kulturowym i turystycznym. Celem szczegółowym jest zwiększenie poziomu wiedzy wśród 50 mieszkańców województwa śląskiego, lokalnych liderów nt. możliwości podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju obszarów wiejskich oraz zaprezentowanie kultury i tradycji regionu wśród 50 mieszkańców województwa śląskiego, pokazanie, promocja rozwiniętych obszarów wiejskich.

Grupa docelowa i sposób rekrutacji:

Mieszkańcy obszarów wiejskich województwa śląskiego, 50 osób m. in. przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalni liderzy, osoby zajmujące się przedsiębiorczością na wsi. Grupa docelowa zostanie wybrana na podstawie celu, zakresu i przewidywalnych efektów realizacji operacji ponieważ są to osoby aktywne społecznie, które chcą działać i działają na rzecz środowiska lokalnego, które przyczyniają się do rozwoju obszarów wiejskich, w których mieszkają. Udział tych osób w konferencji i wizycie studyjnej, pozyskanie przez nich wiedzy przyczyni się do rozpropagowania informacji i dobrych praktyk, wdrażanie ich w życie bądź wspieranie innych we wdrażaniu swoich pomysłów co przyczynia się do realizacji celu operacji, zakresu i przewidywanych efektów realizacji operacji. Na całość wydarzenia - konferencję i wizytę studyjną będzie można się zgłosić poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego stronie Urzędu Miejskiego w Strumieniu. Będzie decydować kolejność zgłoszeń. Natomiast w konferencji będzie mógł uczestniczyć każdy.

Operacja jest realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2016 – 2017.

Na stronie www.ksow.pl można się zarejestrować jako Partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Informacje na temat programu i konferencji na stronie internetowej www.strumien.pl/krajowa-siec-obszarow-wiejskich-ksow-2014-2020.

Informacja o operacji 


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009