Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wioski tematyczne przykładem zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej

11.06.2018

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie informuje, że w dn. 26.06.2018 r  odbędzie się konferencja pod nazwą „Wioski tematyczne przykładem zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego przy ul. Ks. Kard. Wyszyńskiego 70/126 w godzinach 9:30:00-16:00. Konferencja zostanie poprowadzona przez eksperta zajmującego się tematyką zakładania, prowadzenia i funkcjonowania wiosek tematycznych. Do udziału w konferencji zapraszamy mieszkańców terenów wiejskich, rolników, właścicieli gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, przedstawicieli instytucji wspierających rozwój obszarów wiejskich oraz wszystkie osoby zainteresowaną podaną tematyką.

Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. Pierwszy etap stanowi konferencja, a drugi to wyjazd studyjny w trakcie, którego odbędą się warsztaty metodyczne. Wyjazd studyjny zostanie zrealizowany na terenie województwa dolnośląskiego w powiecie legnickim  - wizyta w docelowych wioskach tematycznych w dniu 6.07.2018r.

Operacja ma na celu zapoznanie uczestników z ideą, terminologią, metodyką zakładania wiosek tematycznych, poznaniem ciekawych działań i inicjatyw społecznych prowadzonych na obszarach wiejskich, aktywizację mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących zachowaniu dziedzictwa kulturowo-historyczno-przyrodniczego, pobudzenia przedsiębiorczości wiejskiej oraz aktywizacji społecznej i ekonomicznej poprzez promocję idei wiosek tematycznych i wdrażanie podmiotów ekonomii społecznej na obszarach wiejskich. W trakcie wyjazdu studyjnego uczestnicy zapoznają się z dobrymi praktykami w tym zakresie. W województwie śląskim nie ma wiosek tematycznych, które funkcjonują  z powodzeniem w innych województwach naszego kraju. Realizacja operacji pozwoli w najlepszy sposób na poznanie idei, funkcjonowania i zakładania wiosek tematycznych.

Partnerem realizowanej operacji są: Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury” Lokalna Grupa Działania i Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w operacji znajdą szczegółowe informacje o naborze na stronie www.czwa.odr.net.pl

Operacja pod nazwą „Wioski tematyczne przykładem zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej” została wybrana do realizacji w ramach naboru do dwuletniego Planu Operacyjnego KSOW na lata 2018-2019 dla Konkursu nr 2/2018 ogłoszonego w dniu 4 stycznia 2018 r dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, w wyniku pozytywnej oceny merytorycznej przez Komisję Oceny Merytorycznej Operacji.

 

Informacja


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009