Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Lokalne rękodzieło sposobem na rozwój obszarów wiejskich Beskidów i okolic”

17.07.2019

Zapraszamy osoby z terenów wiejskich województwa śląskiego do wzięcia udziału w warsztatach rękodzielniczych pt: „Lokalne rękodzieło sposobem na rozwój obszarów wiejskich Beskidów i okolic”, które odbędą się w dwóch terminach do wyboru:
23 sierpnia 2019 r. w Harbutowicach i 26 sierpnia 2019 r. w Górkach Wielkich. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z tradycyjnymi technikami rękodzielniczymi takimi jak bibułkarstwo i filcowanie oraz uczestniczyć w prelekcji na temat tradycji kulturowej na obszarach wiejskich Beskidów.

Celem warsztatów jest rozpropagowanie tradycyjnych technik rękodzielniczych, by nie popadły w zapomnienie oraz rozszerzenie ich na większy obszar, a przez to zachowanie dziedzictwa kulturowego Beskidów i okolic.

Uczestnicy warsztatów będą mogli samodzielnie wykonywać wyroby z bibuły oraz filcu,  co przyczyni się do popularyzacji tych technik rękodzielniczych na większym obszarze, przeciwdziałając wyłączeniu społecznemu, ograniczeniu ubóstwa a także aktywizacji lokalnej społeczności. Stworzy to nowe możliwości rozwoju tych technik w oparciu o większy katalog produktów rękodzielniczych i nowe narzędzia promocji.

Efektem długookresowym operacji będzie aktywizacja uczestników do podjęcia działań w zakresie rękodzieła. Ponadto uczestnicy operacji będą chętni do dzielenia się wiedzą z innymi, wymiany doświadczeń, promocji rękodzieła na swoim terenie stwarzając szansę na dodatkowy dochód i rozwój swojej okolicy. Obszary wiejskie dzięki współpracy wielu podmiotów mogą wzbogacić się o nowe ośrodki przedsiębiorczości wiejskiej w oparciu o istniejący potencjał.

Chęć uczestnictwa i wszelkie pytania proszę kierować na adres email:

a.zon@odr.net.pl ; a.zawadzak@odr.net.pl  lub pod numerami telefonów: 33/827-34-50,  609 -190-280


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009