Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Informacja ze szkolenia pn. „Rozwój przedsiębiorczości na terenach wiejskich” przeprowadzonego w dniach 5-6 listopada 2015r

13.11.2015

Operacja została zrealizowana w terminie od dnia 5 listopada 2015roku do 6 listopada 2015 roku. Celem realizacji operacji było kreowanie przedsiębiorczości poprzez rozwój tradycji, lokalnego folkloru i zwyczajów na terenie Gminy Pilica, inspirowanie działań wspierających promocję oraz rozwój zwyczajów i tradycji oraz informowanie o możliwościach o możliwościach promowania obszarów wiejskich poprzez rozwój tradycji, lokalnego folkloru oraz turystyki, jak również wskazanie dobrych praktyk, które będą służyły procesom rozwoju folkloru, kultury i tradycji oraz przyczynią się do ich promocji.

Program szkolenia przedstawiał się następująco:

  •  dnia 5 listopada 2015r wyjazd z Pilicy i zakwaterowanie w hotelu
  • Dnia 5 listopada 2015r odbyły się wykłady dotyczące rozpowszechniania nierolniczej działalności na terenach wiejskich; charakterystyki osób prowadzących nierolniczą działalność na terenach wiejskich; wspierania przedsiębiorczości wiejskiej przez samorządy i instytucje lokalne; członkostwa w UE a przedsiębiorczość, w świadomości mieszkańców wsi; szans i zagrożeń rozwoju nierolniczej działalności gospodarczej  na wsi.
  • Dnia 6 listopada 2015r uczestnicy szkolenia przejechali na zajęcia terenowe do Koniakowa.
  • Dnia 6 listopada 2015r uczestnicy szkolenia brali udział w spotkaniu z ekspertem w ramach dobrych praktyk, a także brali udział w warsztatach z ekspertem.

Warsztaty poświęcone były procesom lokalnego rozwoju folkloru, tradycji i kultury.

  • Przyjazd do Pilicy godz. 18.30.

Partnerem operacji była Lokalna Grupa Działania „Perła Jury”.

Dzięki szkoleniu Stowarzyszenia – KGW i OSP działające na terenie Gminy Pilica pogłębiły swoją wiedzę na temat rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich, dowiedziały się w jaki sposób można rozwinąć działalność nierolniczą oraz poznały działania wspierające promocje i rozwój lokalnego folkloru, tradycji, zwyczajów i kultury. Dowiedziały się także w jaki sposób można promować obszary wiejskie poprzez rozwój tradycji, lokalnego folkloru i turystyki. Pogłębiły swoja wiedzę na temat dobrych praktyk służących procesom rozwoju folkloru, kultury i tradycji, a także przyczyniających się do ich promocji.


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009