Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Tradycje związane z Hołdymasem Gazdowskm”

19.11.2015

W dniu 14 listopada 2015r. w Żabnicy odbył się XXI Hołdymas Gazdowski przedsięwzięcie było realizowane w ramach projektu „Tradycje związane z Hołdymasem Gazdowskim”. Głównym organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich z Żabnicy, które obchodziło 55-lecie istnienia. W trakcie hołdymasu Pani Ewa Foik doradca rolny z Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wygłosiła wykład dotyczący innowacyjności w rolnictwie i w produkcji żywności.  Po wykładzie zaprezentowała się Parafialna Orkiestra Dęta Barka oraz kapele: Urwisko, Romanka, Haśnik oraz Wróble. Odbył się również Konkurs Kulinarny w którym rywalizowały Panie z Kół Gospodyń,  wszystkim Kołom oraz Stowarzyszeniu przyznano I miejsca. Koło z Żabnicy zaserwowało drugie danie: ziemniaki, mięso z surówkami, Koło z Cięciny: kwaśnicę, Koło z Węgierskiej Górki prażuchy, Koło z Ciśca Małego: żurek, Koło z Ciśca Dużego: barszcz z pasztecikami, Stowarzyszenie Hodowców Kóz, Owiec i Producentów Zdrowej Żywności: przekąski.

Poprzez w/w działania projekt bezpośrednio przyczynił się do prezentacji/promocji tradycji regionalnych oraz lokalnych a wzajemne spotkania partnerów różnych poziomów przyczyniły się bezpośrednio do wymiany informacji i wiedzy, a co za tym idzie rozpowszechnienia kultury, tradycji i dziedzictwa obszarów wiejskich wśród uczestników jak i obserwatorów działania.


Portale regionalne
mapa

Sonda

Czy jesteś zainteresowany współpracą z SR KSOW Województwa Śląskiego?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009