|

Granty od PSE szansą dla śląskich gmin

 

Lokalne inicjatywy napędzają rozwój mieszkańców. Właśnie dlatego Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapraszają  samorządy i organizacje pozarządowe z gmin: Ciasna, Kłobuck, Miedźno, Opatów, Panki, Pawonków, Przystajń, Wielowieś, Wręczyca Wielka i Zbrosławice do udziału w programie grantowym „WzMOCnij swoje otoczenie”. Można otrzymać do 20 000 zł dofinansowania na realizację projektów. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września.

„WzMOCnij swoje otoczenie” to program grantowy dla samorządów, ich jednostek organizacyjnych — m.in. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej — oraz organizacji pozarządowych, organizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Już po raz trzeci firma dofinansuje inicjatywy lokalne na terenach, w których prowadzi działania inwestycyjne i eksploatacyjne. Wśród nich znajdują się gminy z województwa śląskiego.

Tym razem lokalni działacze i aktywiści mogą zgłaszać projekty w kategoriach aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne poprawiające jakość życia mieszkańców  

– Istotą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest odpowiadanie na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności. Przedsięwzięcie pozwala na wspólną realizację pomysłów zainicjowanych przez samorządy, praktyków, liderów i instytucje, które chcą wpływać nie tylko na rozwój miejscowości, ale i dobrostan ich mieszkańców – mówi Szymon Kostiuk, koordynator programu. – W tym roku w całej Polsce dajemy lokalnym społecznościom rekordowe wsparcie w wysokości 3,3 miliona złotych – dodaje.

Projekty realizowane ze wsparciem programu „WzMOCnij swoje otoczenie” docierają do szerokiego grona. Zarówno dzieci i młodzież, seniorzy oraz lokalni działacze społeczni
z województwa śląskiego mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach z zakresu pomocy dzieciom z cukrzycą czy warsztatach z robotyki.

– Każda kolejna tura „WzMOCnij swoje otoczenie” pokazuje zaangażowanie lokalnych działaczy w funkcjonowanie ich społeczności. Potrzeby są różne, jednak to nie ograniczenie, a zachęta do współpracy – zaznacza Rafał Jaros z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE. – Cieszymy się, że możemy być częścią tych pozytywnych zmian. Nie możemy doczekać się, aż poznamy kolejne pomysły, które czekają na realizację – dodaje.

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły do 30 września. Wyniki rekrutacji poznamy już w październiku. Regulamin programu, formularz zgłoszeniowy, zasady składania wniosków oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.

Kontakt dla mediów:
Karolina Obajtek
783 486 514
karolina.obajtek@propsypr.pl

Informacja prasowa